Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informační materiály

Příspěvky

Veřejná konzultace Evropské komise

20. 1. 2021

Evropská komise zahájila dne 23/12/2020 veřejnou konzultaci k Označování potravin a  k Usnadnění výběru zdravějších potravin.

 

Vánoční mlsání při onkologickém onemocnění

19. 12. 2020

V úterý 15.12.2020 proběhl živý stream na YouTube kanálu Masarykova onkologického ústavu Brno, přijměte pozvání k jeho shlédnutí s doporučením k vhodným vánočním dobrotám pro onkologické pacienty.

 

Vánoce - svátky klidu a pohody… nebo stresu a přejídání?

13. 12. 2020

Autor: Mgr. Aneta Sadílková - nutriční terapeutka, místopředsedkyně Sekce nutričních terapeutů ČAS

Vánoce jsou prezentovány jako svátky klidu a pohody. A pro některé šťastlivce takové opravdu jsou. Tráví je se svými blízkými a užívají si vzácná společná setkání. Pro jiné jsou Vánoce obdobím naplněným stresem. Velký vánoční úklid, pečení cukroví, nákup dárků, plánování návštěv příbuzenstva. A k tomu pocity úzkosti, že opět přiberou na váze. Právě nárůst hmotnosti představuje známý vánoční fenomén. U některých lidí není žádná vánoční tradice tak pevná, jako tradiční vánoční přírůstek na váze. Ne všechny tradice je však nutné dodržovat. Zkuste letos hmotnost udržet. Věřte, že to jde.

 

EU značení potravin

6. 12. 2020

Vlivem nezdravého stravování v Evropské unii dochází k vysokému počtu úmrtí a snižování kvality života. Vzhledem k této situaci se snaží Evropská unie o nové, přehlednější značení potravin, které by mohlo vést ke zlepšení statistických údajů zdraví obyvatel EU.  Přiloženy jsou dva dokumenty, v nich si tyto plánované návrhy změn můžete přečíst.

 

Webinář Výživa ve stáří

15. 11. 2020

 

Webinář - Chirurgický pacient a výživa

7. 7. 2020

 
Celý příspěvek | Rubrika: Informační materiály | Komentářů: 0