Jdi na obsah Jdi na menu
 


30. 7. 2019

 

Vážená paní kolegyně, vážený pane kolego,

 

předloňskou novelou zákona č. 96/2004 Sb. byl zrušen kreditní systém. Nebylo ale zrušeno další vzdělávání NLZP. Podle z.č. 96/2004 Sb. v platném znění, § 53, odst. 2 je celoživotní vzdělávání  povinné pro všechny zdravotnické pracovníky a jiné odborné pracovníky.

 

Sekce nutričních terapeutů ČAS byla oslovena se žádostí o spolupráci  na návrhu plánu celoživotního vzdělávání (CŽV) pro jednotlivá nelékařská povolání, resp.  o vypracování plánu CŽV pro nutriční terapeuty (NT). 

Účelem vydání plánů celoživotního vzdělávání je specifikovat, byť pouze návodně, obsah a rozsah profesního celoživotního vzdělávání konkrétní profese. V každém případě nepůjde o závazný právní dokument, ale pouze o návod, jak by mělo celoživotní vzdělávání vypadat.

 

Vzhledem k tomu, že plány CŽV NT se budou vztahovat na všechny NT (nejen na členy SNT ČAS), dáváme Vám tímto možnost navrhnout obsah a rozsah CŽV pro naší profesi. Návrhy prosím zapište do přiložené tabulky "návrh CŽV nutriční terapeut" a pošlete nejpozději do 10.8. 2019 na nutricni.terapeuti.cas@gmail.com

Pro inspiraci najdete v příloze návrhy plánů CŽV jiných NLZP.

CŽV_6_2019 MZ.doc

návrh CŽV nutriční terapeut.odt

 

Děkuji Vám za spolupráci.

Bc. Květa Krajíčková

předsedkyně SNT ČAS