Jdi na obsah Jdi na menu
 


Workshop „Eliminační dieta při Crohnově chorobě“

MUDr. El–Lababidi prezentoval výsledky studie Levine „Eliminační dieta při CN plus PEE indukují trvalou remisi v kontrolním randomizovaném klinickém hodnocení”. Ze studie vychází rovněž stanovisko Pracovní skupiny pro dětskou gastroenterologii, hepatologii a výživu České pediatrické společnosti JEP, ze kterého vyplývá, že dieta CDED v kombinaci s částečnou enterální výživou může být použita jako alternativa k EEN v indukci remise u dětských pacientů s mírnou a středně těžkou luminální Crohnovou nemocí. Podmínkou je dodržení přesného složení diety a sledování pacienta, proto je vhodné, aby byla dieta praktikována pod dohledem proškoleného nutričního terapeuta či lékaře.
Bc. Weidenthalerová se zaměřila na vysvětlení jednotlivých fází diety. V praktické části si účastnice vyzkoušely sestavení diety pro konkrétního pacienta.
Děkujeme panu doktorovi i kolegyně za zprostředkování nových odborných informací a sdělení zkušeností s praxe. Poděkování také patří MVDr. Renatě Rouhové a jejím spolupracovníkům z NESTLÉ HealthScience za perfektní organizaci workshopu.

za Sekci nutričních terapeutů ČAS Květa Krajíčková

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Eliminační dieta při Crohnově chorobě